NĚCO O SRŠNÍCH

Trochu informací o historii našeho týmu neuškodí, proto využiji tuto stránku jako prezentaci toho "jak to začalo". Kdysi dávno, před mnoha a mnoha lety, za sedmero radioaktivními haldami a devíti kruhovými objezdy žily byly tři medvědi ...

A hovňajs, to by bylo jiné story ... Zkrátka to začalo "nejspíš" už za dob slavného a milovaného (sice trochu drahého, ale o lukrativnějšího) Eurotelu. V těch nedávných dobách bylo peněz hodně i pro zaměstnance a rozhodně se nedřela bída jako dnes. Spousta lidí, kteří mají rádi hokej, se začali scházet k sranda mačům, tzv. "hra na dvě", kdy se sejde cca 20 hráčů rozdělí se tak, aby byly na každé straně dvě pětky a 1,5h je o neřízenou hokejovou zábavu postaráno.

V této podobě to vydrželo až do roku 2013, kdy už z původního Eurotelu byla chudá Telefónica Czech Republic a zástupy nadšených Euroteláků začali nahrazovat všichni, kdo mají rádi hokej a zahrají si ho tak říkajíc "na žízeň".
Jednoho dne se najednou zrodil nápad, ani nevím v čí hlavě, založit si vlastní tým a hrát ligu amatérskou, tak nějak na ourovni - no prostě jako profíci (asi to byl Šeflíno kdo s tím přišel - to je on ten pan manager), jako že za těžký prachy prostě jako.

No prachy jsme zatím žádný neviděli, zatím je jen tak sypem - na dresy, na štulpny, na zápisný.., a tak snad někdy začnem i vydělávat, ikdyž v této lize to bude strašně těžký, konkurenca je veliká a nic nám nedaruje, asi jen pár po čuni. Pak to holt budeme hrát prostě jako doteď pro srandu, na žízeň a stejně nás to bude určítě bavit víc, než když by to bylo za prachy "přecijen pokud už je to za prachy, je to jako práce a to přestává být sranda.." a o tom se nevtipkuje.

Jak sa říká, uvidíme jak nám to půjde, rok 2013 je pro nás tak trošku nultým ročníkem, kdy jsme si v únoru vyzkoušeli naše kvalitky v prvním přáteláku, který pro nás skončil výtězstvím 6:2 proti týmu Kärcher. Zkušenosti sbíráme s každým utkáním, takže máme ambice na to být alespoň okolo prostředka tabulky.

Dalším milníkem v naší historii je datum 10.6.2013, kdy jsme se oficiálně stali součástí PHL. Je to okamžik, který nám už neupře status ligového týmu, i když jde "pouze" o profesionálně organizovanou amatérskou ligu.

První sezonu (2013/2014) jsme zakončili s jedním bodem na posledním místě. Jelikož Play Off bylo pro osm týmů a my jsme byli devátí, nezbylo na nás v Play Off místo - ještě že nebylo kam padnout. Nedá se svítit, byla to prostě první sezona a ta další jistě bude lepší.

Ve druhé sezoně, tedy v sezoně 2014/2015 proběhlo ze strany Sršňů 100% zlepšení a to díky získání celých dvou bodů během celé sezony. Jestli to takto půjde dál, za pár let budeme nekompromisně vévodit tabulkám PHL.

V sezóně 2015/2016 HC Sršni urvali neskutečných devět bodů, což je opět perfektní zlepšení, ikdyž to opět stačilo pouze na poslední místo v tabulce. V každém případě trendy napovídají, že se v sezoně 2016/2017 podaří odlepit se ode dna tabulky.

RW | # 10
Protiva Roman
Alias: Otý
Bio: Taktický hráč s dobrou přihrávkou a se správným tahem na branku.